Alergeny wywołujące nieżyt nosa

Nieżyt nosa to poważna dolegliwość, z którą zmaga się bardzo wielu ludzi na całym świecie. Bywa po prostu niezwykle dokuczliwa, przez co tak właśnie się o niej mówi. Osoby, które jeszcze nie wiedzą, czy mają ten problem, chciałyby dowiedzieć się, co tak naprawdę jest alergenem, który wywołuje wszystkie te nieprzyjemności. Ich lista jest całkiem długa. Można natomiast ująć je nieco ogólnie.

Otóż głównym alergenem jest przede wszystkim pyłek roślin. Podobno największe stężenie tego alergenu jest w godzinach porannych, kiedy rośliny uwalniają wspomniany pył. W ciągu dnia ziarna pyłku unoszą się wysoko ponad ziemie i przemieszczają się wraz z wiatrem. Wieczorem zaś opadają. Kolejnym alergenem są pylące się drzewa. Najtrudniejszy dla alergików czas to marzec, kwiecień oraz maj. Trzecia prawa to pylenie traw. Do tego dochodzi w miesiącach: czerwiec, lipiec oraz sierpień. Podobno pylące się trawy są najczęstszą przyczyną nieżytu nosa. Latem i jesienią przychodzi czas na pylenie chwastów. To też powoduje liczne dolegliwości. Także praktycznie przez cały rok alergicy mogą odczuwać dyskomfort w mniejszym lub większym stopniu. Nieżyt nosa to bardzo nieprzyjemna choroba, z którą trzeba nauczyć się żyć. Można też sobie pomóc tabletkami, które są przeznaczone do tego właśnie celu. Skutecznie łagodzą nieprzyjemności związane z pyleniem się wspomnianych roślin, drzew, traw i chwastów.

Więcej o tym można dowiedzieć się ze strony internetowej dostępnej pod adresem http://www.alergia-allegra.pl/niezyt_nosa.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Recent Posts
 • Tradycyjny

  Tradycyjny

  Tradycyjny nocleg jest alternatywą oraz nieco tańszym sposobem na to, aby spędzić noc poza domem w miarę tanio i wygodnie. Takie noclegi wcale nie są gorsze. Niestety, nie możemy ich porównywać pod względem jakościowym do luksusowych hoteli, które szczycą się popularnością. To nie jest przecież …Read More »
 • Yellowstone

  Yellowstone

  Park Narodowy Yellowstone to najbardziej znane i rozpoznawalne miejsce na całym świecie. Trzeba powiedzieć krótko, że na obszarze tego wspaniałego parku możemy odnaleźć prawdziwą naturę, która jest tu pięknym synonimem otaczającego nas tam piękna. Nie sposób nie zauważyć, że lasy oraz inne rośliny znajdujące się …Read More »
 • Pamiątki z podróży

  Pamiątki z podróży

  To będzie nam przypominać wakacje, turystykę oraz wycieczki, które miały już miejsce w naszym życiu. Okazuje się, że pamiątki nie muszą być wcale drogie. Wystarczy, że będą one przypominać nam określone miejsce. Tedy już będziemy wiedzieli, że turystyka jest ważna w naszym życiu, a biura …Read More »
June 2017
M T W T F S S
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930