Alergeny wywołujące nieżyt nosa

Nieżyt nosa to poważna dolegliwość, z którą zmaga się bardzo wielu ludzi na całym świecie. Bywa po prostu niezwykle dokuczliwa, przez co tak właśnie się o niej mówi. Osoby, które jeszcze nie wiedzą, czy mają ten problem, chciałyby dowiedzieć się, co tak naprawdę jest alergenem, który wywołuje wszystkie te nieprzyjemności. Ich lista jest całkiem długa. Można natomiast ująć je nieco ogólnie.

Otóż głównym alergenem jest przede wszystkim pyłek roślin. Podobno największe stężenie tego alergenu jest w godzinach porannych, kiedy rośliny uwalniają wspomniany pył. W ciągu dnia ziarna pyłku unoszą się wysoko ponad ziemie i przemieszczają się wraz z wiatrem. Wieczorem zaś opadają. Kolejnym alergenem są pylące się drzewa. Najtrudniejszy dla alergików czas to marzec, kwiecień oraz maj. Trzecia prawa to pylenie traw. Do tego dochodzi w miesiącach: czerwiec, lipiec oraz sierpień. Podobno pylące się trawy są najczęstszą przyczyną nieżytu nosa. Latem i jesienią przychodzi czas na pylenie chwastów. To też powoduje liczne dolegliwości. Także praktycznie przez cały rok alergicy mogą odczuwać dyskomfort w mniejszym lub większym stopniu. Nieżyt nosa to bardzo nieprzyjemna choroba, z którą trzeba nauczyć się żyć. Można też sobie pomóc tabletkami, które są przeznaczone do tego właśnie celu. Skutecznie łagodzą nieprzyjemności związane z pyleniem się wspomnianych roślin, drzew, traw i chwastów.

Więcej o tym można dowiedzieć się ze strony internetowej dostępnej pod adresem http://www.alergia-allegra.pl/niezyt_nosa.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Recent Posts
 • Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn

  Leczenie nietrzymania moczu u mężczyzn

  Nietrzymanie moczu zawsze jest bardzo poważnym niedomaganiem. Dzieje się tak zarówno w przypadku dzieci, jak i w przypadku osób dorosłych. Dlatego wszystkie osoby dotknięte problemem nietrzymania moczu starają się w jakiś sposób przeciwdziałać postępowi swojej choroby. More from my siteNoclegObjawy postępującej choroby wątrobyTurystyka w życiuPodręczne …Read More »
 • Gdzie można poprawić wygląd warg sromowych

  Gdzie można poprawić wygląd warg sromowych

  Kobiety mają rozmaite problemy zdrowotne. Niektóre cierpią z powodu pewnych deformacji swojego ciała. Zniekształcona twarz, niedoskonałości związane z piersiami, a niekiedy nawet problemy z wargami sromowymi. Wielu kobietom nie podoba się ich wygląd. Są przykładowo za duże albo obwisłe. Bywa z tym bardzo różnie. Dlatego …Read More »
 • Ceny

  Ceny

  Ceny noclegu mogą nam uprzykrzyć życie i wycieczkę. Wszystko zależy od tego, gdzie udajemy się na taki nocleg. Jeżeli jest to wyrafinowany i luksusowy hotel, to nie ma się co dziwić, że nocleg jest bardzo drogi. Tak samo jak cała turystyka, która po zsumowaniu jednej …Read More »
June 2017
M T W T F S S
« May    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930