Alergeny wywołujące nieżyt nosa

Nieżyt nosa to poważna dolegliwość, z którą zmaga się bardzo wielu ludzi na całym świecie. Bywa po prostu niezwykle dokuczliwa, przez co tak właśnie się o niej mówi. Osoby, które jeszcze nie wiedzą, czy mają ten problem, chciałyby dowiedzieć się, co tak naprawdę jest alergenem, który wywołuje wszystkie te nieprzyjemności. Ich lista jest całkiem długa. Można natomiast ująć je nieco ogólnie.

Otóż głównym alergenem jest przede wszystkim pyłek roślin. Podobno największe stężenie tego alergenu jest w godzinach porannych, kiedy rośliny uwalniają wspomniany pył. W ciągu dnia ziarna pyłku unoszą się wysoko ponad ziemie i przemieszczają się wraz z wiatrem. Wieczorem zaś opadają. Kolejnym alergenem są pylące się drzewa. Najtrudniejszy dla alergików czas to marzec, kwiecień oraz maj. Trzecia prawa to pylenie traw. Do tego dochodzi w miesiącach: czerwiec, lipiec oraz sierpień. Podobno pylące się trawy są najczęstszą przyczyną nieżytu nosa. Latem i jesienią przychodzi czas na pylenie chwastów. To też powoduje liczne dolegliwości. Także praktycznie przez cały rok alergicy mogą odczuwać dyskomfort w mniejszym lub większym stopniu. Nieżyt nosa to bardzo nieprzyjemna choroba, z którą trzeba nauczyć się żyć. Można też sobie pomóc tabletkami, które są przeznaczone do tego właśnie celu. Skutecznie łagodzą nieprzyjemności związane z pyleniem się wspomnianych roślin, drzew, traw i chwastów.

Więcej o tym można dowiedzieć się ze strony internetowej dostępnej pod adresem http://www.alergia-allegra.pl/niezyt_nosa.html.

Comments are closed.

Search
Advertisement
Recent Posts
 • Klasyfikacja dokonywanych podróży

  Klasyfikacja dokonywanych podróży

  Możemy podzielić podróże, które oferowane są przez biura podróży. Możemy także zająć się innymi, które nie są tam organizowane. Jednak wakacje to nasza prywatna sprawa i możemy je spędzić tak, jak chcemy. Skoro mamy urlop oraz czas- warto zainteresować się wyjazdami lastminute. One mogą być …Read More »
 • Kwalifikowana

  Kwalifikowana

  Turystyka kwalifikowana może być zupełnie inaczej postrzegana. Jest to jednak grupa wszelkich wycieczek, która może jeszcze lepiej opisywać nam nieco bardziej dogłębne i lepsze zalety turystyki. Nie jest to takie łatwe, jednak nie wymaga także wielkich nakładów pracy. Wystarczy lubić daną dyscyplinę sportu lub inne …Read More »
 • Samodzielna ocena stanu wątroby

  Samodzielna ocena stanu wątroby

  Osoby zainteresowane samodzielną oceną stanu swojego zdrowia mogą wykonywać u siebie różnego rodzaju testy. Oczywiście należy zwracać uwagę na to, przez kogo zamieszczane są w internecie testy zdrowotne, ponieważ powinny one posiadać najwyższą jakość, jednak ich wykonywanie może naprawdę bardzo pomagać w przeprowadzaniu profilaktyki zdrowotnej. …Read More »
June 2017
M T W T F S S
« May   Sep »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930